אם בח"כ נפלה השלהבת, מה יגידו בתיכון?

יש כתבות שבאמת קשה להתעלם מהן. למרות שכמעט נכנס עוד פוסט על מצבן העגום של נשים (הפעם סטודנטיות), נחתה מול עיניי כתבה שהורידה לטמיון שנים של מוסר אקדמי ולימודי שהוחדר לי באינדוקטרינציה קשה. אז אני מקדיש את השורות הבאות לבת דודתי הקטנה שאמורה להגיע לחטיבת הביניים:

"מתוקה, אין שום סיבה בעולם ללמוד לבחינות. אין שום סיבה שהיא לשבת בספרייה ולחשוב. נכון תמיד אומרים לך לא להעתיק עבודות מויקיפדיה או ממאגרי עבודות מוכנים אחרים, אז כולם שקרנים. באמת. את מבינה, לא משנה כמה את מוכשרת, כמה את חושבת ברור ומקורי ונקי. בכלל לא משנה אפילו שהמורים שלך חושבים שאת חכמה. מה שמשנה הוא שתמיד יש איזה שמוק שיעתיק ממך בסוף את העבודה שלך. אז כל המיתוס הזה על אם תשקיעי ותהיי חכמה, אז תצליחי – זה לא נכון. אל תסתכלי עלי בעיניים כאלו, פשוט תראי מה קורה בכנסת שלנו. חברי כנסת לא חושבים לרגע אחד על הצעות חוק מקוריות, אלא פשוט מעתיקים אותן מחבריהם. את בטח אומרת לעצמך – "אבל הם אמורים לייצג אג'נדה". את צודקת. את האג'נדה של מי שהצעת החוק שלו נראית להם יותר פופולארית. הם מעתיקים הצעות חוק מלוביסטים שקודחים עליהם, מעתיקים מחברי כנסת אחרים ממפלגות אחרות – כאלו שאין להם סיכוי להעביר אותם. למה אתה שואלת? זו שאלה מצוינת. בעיקר בשביל להראות יותר אטרקטיביים ביום הבוחר. מישהו משכנע אותם, והם עושים את זה כדי להיות מגניבים. ממש כמו שהילדים המעפנים בכיתה שלך אומרים להם "תעתיקי, מה'כפת לך, זה לא כאילו שזה לבגרות!". ואת יודעת מה עצוב באמת, שזה עובד להם. אז תוותרי מראש כפרה, פשוט תוותרי".

אז אם אתם רוצים לקרוא עוד על המקוריות של חברי כנסת ועל המחקרים  שהם משקיעים בכתיבת הצעות חוק: http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/075/240.html?hp=16&loc=4&tmp=3797 – בבקשה.

ומחמוד היה אומר: "פעם גם לי הייתה בת דודה קטנה. אבל אז היא הצביעה לרפורמיסטים"