בק אין בלאק.

אלו לא ימים להיות אזרח מסור ממוצע במדינת ישראל. למעשה לפי הכותרות אלו הימים להיות אזרח פורע חוק או סתם מנוול. קודם כל, אפשר להרביץ לחיילים ולא יקרה לך כלום. אתה רק צריך לשים כיפה, ציצית ולהסתובב בגבעות עם עוזי. אתה גם יכול לחסום כבישים ולא יעשו לך כלום, אתה רק צריך שטריימל, לבוש שחור ועגלת תינוקות. אתה יכול לא לשלם את ההתחייבויות שלך במיליונים גם, מישהו כבר ימצא דרך לסדר אותך. אתה רק צריך קרחת, משקפיים מעוצבים ולמתג את עצמך כבעל הון. אתה גם יכול להיות מונופול ולשבור את השוק ואת אחיך האזרחים עם מחירים לא פרופורציונליים, מישהו כבר ימצא דרך להלל אותך. אתה גם יכול להיות עמותה גזענית באופן מובהק שרודפת כל מי שלא דומה לה, תקבל גיבוי מופתי מאחד הבנקים הגדולים במשק. באופן כללי אלו ימים להיות כל דבר חוץ מאזרח מסור ושומר חוק.

הבלוג הזה היה בשתיקה איזו חצי שנה. נכון, עמוד הפייסבוק תופעל לו והציף כותרות מזעזעות שרק הלכו והחמירו ככל שהזמן עובר. השגרה מונעת מאיתנו להרים ראש ולהבין מה קורה סביבנו, אבל מדי פעם קורה משהו שגורם לך לומר – די כבר. אולי זו הדרישה של יהודים לטהר בית ספר דתי אחרי שהתקיימה בו חתונה מוסלמית (סיפור אמיתי), אולי זו ההתפרעות ההולכת וגוברת של הימין המתנחל שלא מקבל את המרות של המדינה והמונופול שלה על ההחלטות והכוח, ואולי זו ההתרופפות המוסרית הכללית של בעלי ההון, השלטון ומי לא בעצם. אז אם הכול הולך לעזאזל, אולי הגיע הזמן להחזיר את האזרחות הפעילה הקטנה שלי לעניינים ואולי הגיע הזמן להחזיר גם את הפוסטים. אולי זה יעזור להחזיר את העזאזל לתיבה הקטנה שהוא יצא ממנה.

אז אם יש לכם כתבות תרגישו חופשי לשלוח, ואם שמעתם על מעשי עוולה גזעני או כזה שמפר זכויות אזרח – תבואו ותגידו לי. זה בלוג על זכויות אזרח דמוקרטיות ונראה שתמיד יש על מה לכתוב. אני אשמח לעזרה, אגב.