גזענות שולטתתתתתת!!!!11

סקר חדש ש"הארץ" מפרסמים היום – 50% מבני הנוער היהודים חושבים שלא צריך להעניק לערבים זכויות שוות. 56% שוללים את זכותם של ערבים להבחר לכנסת. 48% לא יצייתו לפקודה לפנות מאחזים והתנחלויות ו-31% לא יסכימו לשרת מעבר לקו הירוק.

עצוב. מדכא ומייאש. 60 ומשהו שנים של דמוקרטיה שהוקמה אחרי אסון שכולו גזענות ואנטי דמוקרטיה ואלו התוצאות המדכדכות. כמה מחשבות יש לי על זה, כשהראשונה היא האם אלו אותם בני נוער שנוסעים כל שנה לפולין? שעושים בגרות באזרחות? אותם בני נוער שהולכים לתנועות נוער?מה מלמדים אותם שם בדיוק? כנראה שהיהודים מספר אחד וכל השאר סתם זבל, פסולת מיותרת ששווה קצת פחות. זה כשל מהותי של מערכת החינוך שזה מה שיוצא ממה – בני נוער לאומנים, גזענים, אנטי דמוקרטיים.

בצד השני של הסקאלה, אגב, 75% מבני הנוער הערבים רוצים ישראל דמוקרטית ויהודית, 64% חושבים שהיא דמוקרטית, 45% רוצים להשתלב בחברה הישראלית וגם (שים לב ח"כ שאמה, מאחוריך), 69% מהם רוצים לעשות שירות לאומי. 50% מהם רואים עצמם כערבים ישראלים ו-50% כפלסטיניאים אזרחי ישראל. אז אולי הם מיעוט, אבל כנראה שהם יותר נאורים מרוב הנוער היהודי.

אגב, אתמול הייתי ביום עיון על הפוליטי בחינוך בישראל. מסתבר שלערבים הבעייה העיקרית היא שמזלזלים במחאה שלהם. ליהודים הבעיה היא שמערכת החינוך לא נותנת למחנכים בחינוך הממלכתי לייצר שיחה ופוגעת ביכולת שלהם ללמד על ידי הכנסת מומחים חיצוניים (הידעתם שאנשי צבא בכירים מרצים בבתי ספר בשביל לחנך לערכים?). בחינוך הדתי לעומת זאת הרבנים פשוט אומרים את דעתם ונותנים לתלמידים להתווכח איתם, במקרה הטוב. משרד החינוך סירב להגיע לפרוש את תשובותיו לתלונות הללו.

ומחמוד היה אומר: "הישות הציונית היא האיראסיה ב-1984 שאני חי בו".