הגר הבא בקרבך, שבור את ידיו

לאמת יש גרסאות רבות, ויש גופים שיודעים לתעד אותה, ויש גופים שיודעים לסלף אותה. לפנינו מעשייה על שני צדדים ניצים. בצד אחד, רבנים למען זכויות האדם, גוף שמורכב מאנשי דת מכל הזרמים שלקחו לעצמם את הרעיון של "תיקון עולם" ושמו לעצמם למטרה לתקן את העולם שיהיה ברוח היהודית הנאורה כמו שהם מקווים שהיא צריכה להיות. אז הם יוצאים לשטחים, רואים מה העניין, מתעדים ומפרסמים מידע לעולם. רצה הגורל ופעיל הארגון, ערבי מוסלמי תושב הכפר ג'ת תיעד את פעילות המאחז "חוות גלעד", שהם הצד השני. מה זה חוות גלעד אתם שואלים? שם קוד לחור שכוח אל שמונה מיכלית מגורים ומבנים יבילים אחרים, ולפי האתר שלהם גם – שימו לב(!) – ארבע משפחות, מספר נערים, שלוש ארנבות, שני סוסים וכמה כלבי שמירה – ממש ישוב לתפארת! המקום הוא עמותה רשומה, התנחלות לא חוקית שפונתה מספר פעמים, היא ממוקמת בלב מטע עצי זית לפי התמונות (לא נראה לי שהם שתלו אותם) והם ודריה נוטים להעצר תדיר על אלימות כלפי פלסטינים וכו' .

בכל מקרה, השבוע יצאו תושבי המאחז להכות את הפעיל, שבתכל'ס מתגורר בכפר ליד, והעז לפלוש לדבריהם לפרטיותם (להזכירכם, מדובר במאחז לא חוקי) ולתעד את ההתרחשות במקום. הפעיל אגב, הגיע אחרי שתושבי הכפרים הערבים בסביבה הזעיקו אותו בעקבות אלימות של המתנחלים הלא חוקיים כלפיהם. הלה הגיע עם אחיו כדי שילוו אותו, אותו קטע קלאסי של "שומר אחי אנוכי". המתנחלים, במקום לקרוא למשטרה כמו אחד האזרחים, פשוט יצאו עם אלות ברזל ושברו לאחיו של הפעיל את הידיים. מה שעושה את הסיפור הזה לקצת יותר דפוק מאחרים הוא שהייתה נוכחות של צה"ל ליד, ככה לדברי הפעילים שהוכו. הם הסתכלו ולא עשו ממש יותר מדי בזמן שהמתנחלים לקחו את המצלמה של הפעילים ושברו לאחד מהם את היד. טובי בנינו תאמינו לי.

בכל מקרה, אני לא זוכר איפה זה כתוב בתורה בדיוק, אבל אני לא ממש מצאתי את הפסוק "שבור להם את הידיים". גם לא הפסוק "הגר הבא בקרבך להשגיח כי נחמד אתה אל גרים אחרים, רסק את עצמותיו וגנוב את מצלמת הוידאו שלו". המתנחלים אגב מסרו לצה"ל שכל העניין הוא פרובוקציה של פעילי השמאל, וכי הם גרים בשלום ושלווה עם הערבים מהסביבה. אוקיי חבר'ה, יש גבול לכל שקר – הפעיל גר ליד, גם האחים שלו. אם שברתם להם את העצמות כנראה שיש לכם בעיה עם הערבים שגרים בסביבה. אותי לימדו שלא מרביצים לשכנים שלך, לא משנה כמה הם מעצבנים. מה שעוד יותר מסריח הוא שכל המעשה הזה ככל הנראה בוצע לעיני מספר נערים, שלוש ארנבות, שני סוסים וכמה כלבי שמירה. זה לא בדיוק חינוך לערכים אם אתם שואלים אותי.

תודה ל-YNET שהביאו את המידע. לכתבה המקורית:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3861779,00.html

ומחמוד היה אומר: "אצלנו מרביצים רק לסטודנטים".