הוא לא חוקר עוד הרבה דברים

בוקר, אתה פותח את העיניים ומגלה שבעמוד הראשי של YNET מספרים הדו"ח של "בצלם" על כך שצה"ל לא חוקר מקרי הרג של פלסטינאים. מתוך 144 מקרים בשנה האחרונה רק 22 נחקרו. לא מדובר במחבלים, אלא באזרחים. כלומר, "אזרחים", כי תעודת זהות כתומה היא אזרחות סוג ז'. אישית אני לא מבין מה ההלם הגדול, צה"ל לא חוקר גם מקרים בהם קצינים מזייפים מסמכים וקצינים אחרים דואגים להדליף אותם בנוחות לתקשורת כשצריך. צה"ל גם לא ממש חוקר מקרי ביזה שהיו, שימוש בנשק שאסור על ידי אמנות בינלאומיות וכן הלאה. אז למה צריך להתפלא? הוא גם מעולם לא חקר כמו שצריך כאשר קצינים טייחו את השימוש ברכבים שלהם על ידי בני משפחה שעשו תאונה, אלא רק כשהיה מזה סיפור גדול. אז למה להתפלא שהוא לא חוקר מקרים פעוטים ושוליים כמו הרג אזרחים?

אגב, האם צה"ל יחקור גם את זה? אולי זה רק אני, אבל איכשהו בזמן האחרון מתפרסמים יותר ויותר מקרים של חיילים שעושים צחוקים (לא יודע את מי זה מצחיק באמת) עם עצירים פלסטיניים. אחרי עדן אברג'יל והתקופה היפה בחייה, כעת מגיע הנח"ל החרדי שעושים קולג' בשטחים. סמים, מעצרים ואמונה באל. נשמע כמו פתח לקומדית נעורים יהודית. אבי נשר, תתחיל לכתוב את התסריט.בטח זה יהיה בלוקבסטר משוגע בבית אל.

עוד אגב אחד לסיום הקשור לחקירות תמוהות. כותרת מהבוקר משחזרת את מקרה השוטר שחר מזרחי. חשוד בגניבת רכב נהרג מפליטת כדור של רובה. אני מקווה לשוטר שזו תאונה, כי החוק הבהיר טוב מאוד שמקרים כאלו לא יעברו בשתיקה ויולבנו.