סוף הסכסוך

בעקבות שיחה עם חברים שהדגישו בפניי שהיה מעניין לקרוא כאן עד שהפסקתי, החלטתי לחזור לעניינים. אז בואו נתחיל.

אדמה

בבילעין צה"ל מפרק את הגדר. זה לקח כמה שנים של הפגנות לכאורה לא אלימות והתנגדות מדודה משני הצדדים. זה לקח כמה הרוגים פלסטינים, חיילים שנרגמו באבנים ושלל מיכלי גז שנשפכו לאטמוספירה המסכנה, אבל צה"ל החליט לממש את החלטת בג"צ בנוגע לתוואי גדר ההפרדה בבילעין. האם זה משנה משהו? לא נראה שלמישהו מהצדדים איכפת. בבילעין רוצים לקבל חזרה עוד 600 דונמים שצה"ל הפקיע מהם, לטובת גדר ביטחון בצמוד למודיעין עילית. מתי יש סוף לסכסוך? זו שאלה מעולה. נראה שהיא קצת יותר גורפת.

זיכרון

ממשלת ישראל החליטה שהגיע הזמן למשות את האלטלנה מהים. ראשית יושקעו 200,000 ש"ח לאיתור שרידי הספינה, ואח"כ יושקעו עוד כמה מאות אלפי שקלים בשביל למשות את השרידים מהים. זה בלי משכורות. למעשה כל המבצע הזה יגיע בשקט לתג מחיר של כמה מיליונים טובים. השרידים מוערכים כנמצאים כ-10 קילומטרים מהחוף ובעומק 70 מטרים. נזכיר – אין גופות על הספינה, אין מתים שצריך להביא לקבורה. אני אישית לא מבין למה זה טוב? למה להשקיע כספים שעדיף להשקיע בדברים אחרים בשביל להוציא שרידים חלודים מהים? נתניהו אמר שההחלטה לירות על האלטלנה הייתה מוטעית. האם זה משנה משהו? עברו מעל ל-60 שנים, לח"י התפרקו, גח"ל השתנו, מפא"י איבדו את זה. לפעמים צריך להכריז על תום לסכסוך הפוליטי ההיסטורי מטעמי חוסר רלוונטיות וחיסכון. תבחרו מה מתאים לכם.

עברו שלושה חודשים מאז שהתחיל הדיכוי של ההפגנות בסוריה והממשל בישראל שותק, לא מציע תמיכה למפגינים או פותח את הגבול בשביל מחנות פליטים. והמערב עודנו שותק. שכנות טובה.